Akdeniz Hatay Sofrası güvencesi ile alışveriş
Antakya Bakkalı - Müşteri Destek Hattı Antakya Bakkalı - Müşteri Destek Hattı

HAKKIMIZDA

Hatay; yüzyıllardır farklı medeniyetlerin yönetimi ve etkisi altında bulunmuş, birçok dine,mezhebe ve kültüre ev sahipliği yapmış, kültürel etkileşimin oldukça yoğun olduğu bir şehirdir.

Eski çağlarda dünyanın ikinci büyük kent ünvanını almış Antakya'da; Büyük İskender dönemi, Seleucos dönemi, Roma dönemi, Arap dönemi, Bizans dönemi, Selçuklular dönemi, Memluklular dönemi ve Osmanlı hakimiyeti ile günümüze kadar ulaşmış bir çağ uzantısı görülmektedir.

Hatay ve çevresini iyi anlayabilmek için; zengin bir tarihin ve kültürün etkisini, kardeşlik ve hoşgörü ile zenginleşmiş farklı dinler,mezhepler ve uluslardan oluşan toplumları da düşünmek ve bunların sonucunda oluşan zengin bir mutfağın ve ürünlerin de olduğundan bahsetmek gerekir.

Altı yüzden fazla yemeğe sahip bir mutfak ve bunların oluşturulması için gereken ürünlerin o coğrafyada üretildiği düşünülürse; Antakya Bakkalı'nın bölgenin en özel ürünlerinin toplandığı bir konsept olarak düşünülmesi gerekmektedir. Antakya Bakkalı ; ürünlerinin doğal şartlarda üretilmesine ve korunmasına önem ve özen göstermektedir. Antakya Bakkalı'nın ; Hatay mutfağı'nı temsil etmeye ve geliştirmeye gayret eden Akdeniz Hatay Sofrası ailesinin Hatay'ın unutulmaya yüz tutmuş yemekleri konseptinin de uzantısı olduğunu söyleyebiliriz.

Antakya Bakkalı ürünlerinde Antakya'nın en nadide ve özel ürünlerinin öncelikle mevsimler şartlar dikkate alınarak üretildiğini ve yine o bölgedeki ürünlerin saklama koşulları dikkate alınarak koruma yöntemleri uygulandığını belirtmek isteriz.

Ürünlerimiz tamamen doğal ve organiktir. Ürünlerimizde kıvam arttırıcı ya da katkı maddeleri asla kullanılmamaktadır.

Konsept Danışmanı
Barış Deveci

100TL ve üzeri alışverişlerde ücretsiz kargo
100TL ÜZERİ ALIŞVERİŞLERDE
ÜCRETSİZ KARGO
Kapıda ödeme imkanı
KAPIDA ÖDEME
İMKANI
100% Güvenli Alışveriş
100% GÜVENLİ
ALIŞVERİŞ
Aynı gün kargoya teslim
AYNI GÜN
KARGOYA TESLİM